Trening mentalny jest nowym narzędziem, który już teraz pomógł wielu przedsiębiorcom skutecznie osiągnąć sukces w biznesie. W obecnych czasach rozwój osobisty i duchowy w biznesie zaczyna być coraz bardziej popularny, co nie jest dziełem przypadku. Wielu największych przedsiębiorców na świecie, na co dzień korzysta z pomocy psychologów, coachów, mentorów czy trenerów mentalnych.

Każdy mądry i świadomy przedsiębiorca zdaje sobie z tego sprawę, jak bardzo ważne jest odpowiednie nastawienie umysłu, aby skutecznie osiągać cele w biznesie. Bardzo często to, co najbardziej ogranicza człowieka w osiągnięciu sukcesu w biznesie jest on sam.

Skuteczność treningu mentalnego w biznesie jest ogromna! Stąd ciągle rosnąca coraz bardziej popularność tego typu spotkań. Najlepsi trenerzy mentalni, czy coachowie potrafią zarabiać 1, 5, 10 tysięcy i więcej za 60 – minutowe spotkanie! Gdyby to było tylko zwykłe spotkanie, to czy przedsiębiorcy inwestowali by swój cenny czas i pieniądze w takie narzędzia?

Trening mentalny ma na celu pomóc w skutecznym osiąganiu celów biznesowych przedsiębiorcy. Bardzo często to, co sprawia, że biznes nie prosperuje dobrze jest sposób myślenia i przekonania osoby prowadzącej biznes.

Jak mówi przysłowie „ryba psuje się od głowy”.

Jest to bardzo trafne stwierdzenie! To jak wygląda biznes przedsiębiorcy jest wiernym odzwierciedleniem samego przedsiębiorcy, jego sposobu myślenia i przekonań. To nasze myśli i przekonania kreują rzeczywistość. Zatem, jeśli chcesz coś zmienić w swoim biznesie – zacznij od siebie.

To przedsiębiorca jest głównym dowodzącym całego swojego biznesu i od niego zależą najważniejsze decyzje w firmie. Przedsiębiorca jest liderem całego przedsięwzięcia. To od jego pewności siebie, kreatywności i sposobu myślenia zależy, czy biznes będzie zdrowo się rozwijał.

Trening mentalny może w znaczący sposób pomóc Ci skalować firmę w zdrowy i zrównoważony sposób. Dzięku temu Ty zyskasz więcej czasu, wolności, spokoju ducha i pieniędzy, a Twój biznes będzie zdrowy oraz zrównoważony.

W tym artykule chciałbym rozwinąć temat treningu mentalnego w biznesie.

Czym jest trening mentalny?

Trening mentalny jest formą treningu w którym skupiamy się na odpowiednim nastawieniu umysłu i skutecznym pokonywaniu barier oraz błędnych przekonań. Tak, jak ćwiczymy mięśnie na treningu podobnie jest z naszym umysłem. Umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami i mocna psychika jest bardzo ważnym narzędziem w życiu każdego przedsiębiorcy. 

Lepsze zrozumienie siebie i własnych emocji pomaga w skutecznym osiąganiu celów w biznesie. Dodatkowo umiejętność skupiania swojej uwagi na rzeczach dla nas ważnych jest bardzo potrzebna w osiąganiu wszystkich życiowych celów, nie tylko w biznesie.

Trening mentalny w biznesie może w znaczny sposób przyczynić się do skutecznego osiągania celów. Trening mentalny jest to spotkanie z coachem, mentorem lub osobą, która profesjonalnie zajmuje się pracą z drugim człowiekiem. Takie spotkania mogą przybierać różne formy w zależności od celu wyznaczonego przez przedsiębiorcę.

Trening mentalny to najczęściej 60-90 minutowe spotkania podczas których jest poruszane mnóstwo ważnych tematów i zagadnień. Głównie będą dotyczyć sposobu myślenia, przekonań, skutecznego wyznaczania i osiągania założonych celów.

To sposób myślenia i przekonania determinują to, czy przedsiębiorca odniesie sukces w biznesie.

Podczas pracy indywidualnej z przedsiębiorcą trener mentalny korzysta z wielu skutecznych narzędzi tj. wizualizacja, trening uważności, praca z wewnętrznym dzieckiem lub techniki uwalniania emocji. Wszystkie te narzędzia mają pomóc przedsiębiorcy sprawić, aby uwolnił swój prawdziwy potencjał!

Trening mentalny ma pomóc przedsiębiorcy w lepszym zarządzaniu emocjami w stresujących sytuacjach i lepszymi podejmowaniu decyzji. Trener mentalny podczas pracy indywidualnej z przedsiębiorcą uczy jak zachować balans pomiędzy biznesem i życiem prywatnym. Na takich spotkaniach pogłębisz świadomość siebie, swoich mocnych i słabych stronach. Dodatkowo podczas takich spotkań przedsiębiorca może doskonalić swoje umiejętności komunikacji i zarządzania ludźmi. NIewątpliwie trening mentalny pomaga w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej oraz doskonaleniu umiejętności miękkich. 

Dzisiaj już nie wystarczy, że masz dobry i sprawdzony model biznesowy. Bardzo ważnym elementem każdego biznesu jest również sprzedaż, umiejętności negocjacyjne, komunikacja z pracownikami i klientami. Nad tymi wszystkim aspektami przedsiębiorca może pracować podczas treningów mentalnych. Trening mentalny jest bardzo szerokim zagadnieniem, które trudno jest jednoznacznie przedstawić. Głównie jednak on dotyczy sfery mentalnej, inteligencji emocjonalnej oraz umiejętności miękkich przedsiębiorcy. 

Trener mentalny pomaga przedsiębiorcy w odkrywaniu swoich darów i talentów. Zmusza również do myślenia w sposób kreatywny wychodzący po za wszelkie schematy. Pomaga również w uwolnieniu trudnych emocji, które mogą blokować przedsiębiorcę przed działaniem lub podjęciem trudnych biznesowych decyzji.

Częstotliwość takich spotkań jest indywidualna. W swojej praktyce najcześciej spotykam się z klientem raz w tygodniu na 60-90 minutowe spotkanie indywidualne na żywo lub on-line.

Taka praca może trwać bardzo długo. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie życia znajduje się obecnie przedsiębiorca i co jest ważnego do przepracowania. Najczęściej są to regularne spotkania raz w tygodniu od 3 do nawet 12 miesięcy systematycznej pracy.

Polecam Ci indywidualny kurs w formie spotkań mojego autorstwa Odkryj swoją prawdziwą moc

Ten kurs jest skierowany do każdego, kto ma dość swojego życia i chciałby coś w nim zmienić. Potraktuj ten kurs jako inwestycje w swoją lepszą przyszłość, bo Twoje życie i szczęście jest bezcenne.

Trening mentalny w biznesie – dlaczego jest tak ważny?

To bariery i ograniczenia narzucone przez nas samych sprawiają, że nie osiągamy naszych celów. Kiedy przedsiębiorca stanie się bardziej świadomy siebie, swoich emocji, które odczuwa to może stać się niezwykle skuteczny w swoich działaniach.

Wielu przedsiębiorców w wyniku prowadzenia biznesu doświadcza bardzo wysokiego poziomu stresu. Ludzie prowadzący ogromne korporacje, czy firmy podejmują ważne decyzje, które mogą dotyczyć nie tylko ich samych, ale również setek, jak nie tysięcy ludzi w ich firmie.

Trening mentalny może pomóc przedsiębiorcy lepiej zarządzać emocjami poprzez indywidualną pracę na sesjach indywidualnych. Trener mentalny daje również skuteczne narzędzia do lepszego radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Kiedy człowiek lepiej rozumie siebie oraz swoje reakcje, wtedy może podejmować lepsze decyzje w biznesie.

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie spokoju i chłodnej głowy, kiedy dzieje się bardzo dużo. Czasem presja środowiska może być ogromna, jeśli chodzi o ważne sprawy i duże pieniądze.

Dlatego takie spotkania mogą tyle kosztować. Kiedy chodzi o podejmowanie ważnych decyzji, które mogą pomóc zarobić ogromne pieniądze to inwestycja w spotkania z trenerem mentalnym zwróci się nieraz 1000-krotnie!

Umiejętność skutecznego zarządzania swoimi emocjami zarówno w życiu, biznesie czy sporcie oddziela ludzi wybitnych od całej reszty. Umiejętność zachowania wewnętrznego spokoju w trudnych i stresujących sytuacjach jest potężnym narzędziem.

Trening mentalny w biznesie nie dotyczy tylko bezpośrednio samego przedsiębiorcy i jego firmy. Trening mentalny pomaga odnaleźć odpowiedni balans pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Znam wielu przedsiębiorców, którzy być może osiągają duże sukcesy w biznesie, jednak ich życie prywatne praktycznie nie istnieje. To jest również częsty problem wśród wielu przedsiębiorców, dlatego trening mentalny pomaga to zmienić i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Jakie korzyści daje trening mentalny w biznesie?

 • lepsze zarządzanie emocjami
 • podejmowanie lepszych i skutecznych decyzji
 • umiejętność zachowania balansu między biznesem i życiem prywatnym
 • lepsza komunikacja z pracownikami i klientami
 • lepsze zarządzanie biznesem
 • większy spokój wewnętrzny
 • lepsza atmosfera i energia w firmie
 • więcej czasu, wolności i spokoju
 • szybszy i skuteczniejszy rozwój biznesu, mniejszym nakładem pracy
 • skuteczne i szybsze rozwiązywanie problemów w biznesie
 • budowanie biznesu w zgodzie z samym sobą
 • szybsze i skuteczniejsze osiąganie celów
 • więcej energii i motywacji do działania
 • większa radość i satysfakcja ze swojej pracy
 • pełna kontrola nad własnym życiem

Trening mentalny w biznesie – dla kogo?

Trening mentalny jest idealnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, który:

 • chce rozwijać swój biznes w zdrowy i zrównoważony sposób
 • chce zarabiać więcej
 • chce mieć więcej czasu i wolności
 • chce odzyskać kontrolę nad własnym życiem
 • chce osiągąć skutecznie swoje cele
 • chce cieszyć się życiem
 • chce mieć satysfakcję ze swojego życia
 • chce doświadczyć prawdziwej wolności finansowej i osobistej

Polecam Ci także mój e-book Odczaruj pieniądze – poradnik jak przyciągnąć do siebie pieniądze, bogactwo i obfitość

Ten e-book to 50 stron konkretnej wiedzy jak Twoje myśli, decyzje, nawyki i zachowania mają wpływ na możliwość zarabiania pieniędzy. Został on stworzony z myślą o osobach, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje finanse. W tym e-booku chciałbym pokazać Ci na czym polega prawdziwe życie w bogactwie i obfitości!

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego kanału YouTube!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top