Stworzenie szczęśliwego i trwałego związku jest prawdopodobnie jednym z największych wyzwań w życiu człowieka. Tak bardzo życie wielu ludzi kręci się w okół tej osoby, którą kocha się najbardziej. Powstało już wiele książek i mamy mnóstwo ekspertów, którzy już powiedzieli mnóstwo nt. udanego związku.

Pomimo tego, że świadomość ludzi zwiększa się, wciąż nie ma magicznego sekretu na udany związek. Nie ma jednej właściwej drogi na to, aby zbudować szczęśliwy związek. Wynika to z tego, że każdy z nas jest inny. Każdy człowiek ma własną historię. Każdy człowiek jest absolutnie wyjątkowy. Każda osoba ma inne potrzeby. Dlatego nigdy nie będzie jednego, uniwersalnego sposobu na to, jak stworzyć udany związek.

Jestem za to pewien, że każdy człowiek został stworzony do miłości. Każdy człowiek ma w sobie potencjał, aby pokochać drugą osobę i stworzyć ten wymarzony, szczęśliwy związek. Każdy z nas ma w sobie takie możliwości.

Wszystko również zależy od Ciebie – czy weźmiesz odpowiedzialność za to, aby go zbudować?

Samo uczucie może nie wystarczyć, aby związek przetrwał trudne momenty w życiu. Trwały i szczęśliwy związek wymaga pracy nad sobą, jak i zaangażowania partnera, aby stworzyć coś większego i magicznego.

W tym artykule nie znajdziesz recepty na idealny związek. Możesz za to odnaleźć uniwersalne zasady, które pomogą Ci stworzyć udany i satysfakcjonujący związek. Jeśli tylko jesteś gotowy wziąć odpowiedzialność za swoje życie i wykonać odpowiednią pracę to jestem pewien, że przyjdzie taki dzień, kiedy zbierzesz owoce swojej pracy. Owocem tym będzie szczęśliwy związek, który da Ci ogromne szczęście i spełnienie!

1. Postaw na siebie.

Mnóstwo ludzi wchodzi w związki i tak bardzo zatapia się w drugą osobę, że zapomina o własnych potrzebach. Rezygnujemy z własnych potrzeb, zainteresowań, wchodzimy ciągle w kompromisy… Nagle po pewnym czasie okazuje się, że człowiek totalnie zapomniał o tym kim jest.

To o czym powinieneś pamiętać, kiedy chcesz wejść w udany związek – postaw na siebie.

Ty jesteś najważniejszy. Twoje potrzeby są najważniejsze. Nie rezygnuj z czegoś, co jest dla Ciebie bardzo ważne, tylko po to, aby komuś dogodzić. Nie jest to w żaden sposób egoistyczne podejście. Mówię tutaj o zdrowym poczuciu własnej wartości.

Kiedy jesteś dojrzałą emocjonalnie osobą to doskonale zdajesz sobie sprawę, co jest dla Ciebie bardzo ważne, a w którym momencie warto sobie odpuścić. Kiedy warto iść na kompromis, a kiedy potrzebujesz postawić na swoim.

To wymaga dużej pracy nad sobą, aby w pełni siebie poznać, zrozumieć swoje zachowania, być świadomym tego, jaką jesteś osobą. To nie jest tak, że tak po prostu człowiek to wie. Do póki w świadomy sposób nie poświęcisz czasu na swój własny rozwój to nigdy się nie dowiesz, jakim jesteś człowiekiem. Kiedy mówię postaw na siebie, mam na myśli również pracę nad sobą.

Kiedy wiesz kim jesteś, znasz swoją wartość, wiesz czego chcesz i potrzebujesz – trzymaj się tego. To kim jesteś będzie bardzo ważna częścią związku, który tworzysz. Związek jest miejscem, gdzie inwestujesz i dajesz coś od siebie, po to aby stworzyć coś znacznie większego, niż Ty sam oraz Twój partner. Pomyśl o związku, jak o drużynie sportowej. Kiedy oboje będziecie dawać wartość to sumarycznie zyskacie dużo więcej, niż pracując w pojedynkę.

Najgorsze co można zrobić to wejść w związek z nadzieją, że partner zajmie się Tobą. Związek nie jest miejscem na to, aby leczyć własne zranienia, niedowartościowana i problemy. Owszem, Twój partner może Cię wspierać i być oparciem w trudnych momentach, ale z pewnością nie rozwiąże Twoich życiowych problemów. Bo nikt za Ciebie życia nie przeżyje i nie powie Ci, kim masz być i co masz robić ze swoim życiem.

Zanim wejdziesz w związek warto, żebyś miał wcześniej wizję tego, jakbyś chciał aby ten związek wyglądał. To bardzo ważne, abyś określił wcześniej czego oczekujesz od związku, co sam możesz do niego wnieść. Jakie są Twoje potrzeby, co jest dla Ciebie ważne, na jakie rzeczy zwracasz uwagę w bliskiej relacji z drugim człowiekiem. Często związki nie są udane, tylko dlatego, że człowiek nie ma jasnej wizji tego, jak chciałby, aby ten związek wyglądał.

2. Zbuduj mocną relację ze sobą.

Jeśli mówimy o relacjach z drugim człowiekiem to nie możemy się ograniczać tylko do relacji partnerskiej. Każdego dnia tworzysz z każdym człowiekiem jakiego napotkasz w życiu jakąś formę relacji. Jakość relacji, które tworzysz z innymi ludźmi zależy od tego, ile włożysz swojego zaangażowania i chęci w pracę nad relacjami z innymi ludźmi.

Jeśli chcesz stworzyć w życiu wartościowe relacje należy zacząć od relacji z samym sobą. Często ludzie szukają skutecznych porad, jak sobie lepiej radzić z partnerem w związku. Wielu ekspertów jednak nie zwraca uwagi na bardzo ważną kwestię.

Każda relacja w Twoim życiu jest odzwierciedleniem tego, co myślisz o sobie. Wszyscy są dla Ciebie lustrem.

Co to oznacza? Wszyscy ludzie pokazują Ci to, co sam o sobie myślisz oraz jakie masz przekonania dotyczące siebie. Jeśli widzisz, że wielu ludzi jest dla Ciebie dobrych i życzliwych pomimo tego, że nie jesteś idealny i zdarza Ci się popełniać błędy to zapewne dlatego, że sam o sobie myślisz bardzo dobrze i masz wiele zrozumienia dla siebie.

Być może jednak spotykasz się w swoim życiu z sytuacjami, kiedy inni ludzie nie traktują Cię z szacunkiem lub mają wobec Ciebie duże wymagania. Brakuje im wyrozumiałości dla Ciebie, pomimo tego, że wkładasz wiele wysiłku w różne działania.

To może oznaczać, że brakuje Ci wobec samego siebie miłości i akceptacji. To może pokazywać Tobie, jakie masz przekonania wobec swojej osoby.

Dużo ważniejsze od tego, co robisz lub nie robisz jest to, w co wierzysz. Jeśli głęboko wierzysz w to, że zasługujesz na miłość, akceptację i bliskość to wielu ludzi zacznie Ci okazywać życzliwość i wyrozumiałość.

Twoje przekonania dotyczące Ciebie, innych ludzi, życia i Wszechświata są o wiele ważniejsze, niż Twoje działania. To z kolei wymaga pracy nad sobą i nawiązania ze sobą właściwej relacji. Kiedy Ty traktujesz siebie z miłością to Wszechświat, jak swego rodzaju „lustro” będzie Ci odpowiadać.

Jeśli zatem nie dostajesz tego, czego chcesz lub to, na co uważasz, że zasługujesz potrzebujesz zmienić komunikat, jaki wysyłasz do Wszechświata. A to, jaki to jest komunikat zależy od tego, jak myślisz o sobie i jak traktujesz siebie.

Czy jeśli masz gorszy dzień w pracy, czy potrafisz dać sobie więcej zrozumienia i dajesz sobie czas na odpoczynek?

Jeśli widzisz, że zasługujesz na więcej od życia, to czy potrafisz poprosić o więcej?

Czy potrafisz postawić granicę, jeśli ktoś nie szanuje Twojej osoby?

Czy potrafisz otwarcie mówić o tym, co myślisz i czujesz w stosunku do partnera?

Czy potrafisz traktować siebie z wyrozumiałością?

Czy potrafisz zadbać o swoje potrzeby?

Czy wierzysz w to, że zasługujesz na miłość i bliskość?

Relacja z samym sobą i komunikacja z innymi ludźmi jest bardzo szerokim tematem. Jeśli chcesz zatem poprawić jakość relacji z partnerem i innymi ludźmi zacznij od siebie.

To Twój sposób myślenia i przekonania o sobie decydują, jakimi ludźmi się otaczasz w życiu. Twoja relacja z partnerem będzie kwintesencją tego, jak siebie traktujesz i jak myślisz o sobie.

Im więcej będziesz dawać sobie miłości, akceptacji, wyrozumiałości to również inni ludzie zaczną Cię traktować w ten sposób.

3. Wybierz partnera, który pasuje do Ciebie.

Czasem może się zdarzyć, że pomimo Twojego zaangażowania oraz partnera wciąż może się nie układać w związku. Wielu ludzi szuka winy w sobie lub partnerze. Jednak są takie sytuacje w życiu, kiedy trzeba sobie jasno powiedzieć, że coś „nie działa”. Nie wynika to z tego, że coś jest z Tobą nie tak lub Twoim partnerem. Najzwyczajniej możecie do siebie nie pasować. Nie ma sensu doszukiwać się na siłę problemu.

Z pewnością są osoby, które bardzo lubisz oraz takie, których nie darzysz sympatią. To jest zupełnie naturalne, że pewne osoby nie będą nam pasować. To nie oznacza odrazu, że coś jest nie tak z Tobą lub kimś innym. Każdy człowiek jest unikalny, ma swoje potrzeby i pewne cechy, które mogą Ci odpowiadać lub nie.

Kiedy decydujesz się na wybór partnera pamiętaj o tym, że emocje nie zawsze są dobrym doradcą. Często emocje, które budzi w Tobie druga osoba są wynikiem projektowana na tą osobę swoich własnych zranień. Dlatego patrzysz na tę osoby przez „różowe okulary” i wydaje Ci się, że jest taka idealna. Kiedy jednak emocje opadają zaczynasz widzieć, że Twoje potrzeby w relacji z tą osobą, wcale nie są zaspokajane i nie czujesz prawdziwego szczęścia.

Wybierając partnera lub osobę z którą chcesz stworzyć relację pamiętaj o sobie. Ty jesteś najważniejszy! Twoje potrzeby stawiaj na pierwszym miejscu. Kiedy wiesz kim jesteś, czego chcesz i potrzebujesz to zdecydowanie łatwiej będzie Ci zbudować fajną relację z drugim człowiekiem.

Dlatego warto zachować równowagę pomiędzy uczuciami i logicznym rozumem. Zastanów się nad tym, jaki masz system wartości, co jest dla Ciebie ważne, jak lubisz spędzać czas. Co jest dla Ciebie tak ważne, że bez tego nie będziesz prawdziwym sobą. Dopiero wtedy możesz w świadomy sposób wybrać sobie idealnego partnera. Osobę, która będzie doskonała nie dlatego, że jest idealna. Ta osoba będzie idealna dla Ciebie! Dopasowanie jest bardzo ważnym czynnikiem w trakcie wyboru swojego życiowego partnera.

Polecam Ci także indywidualny kurs w formie spotkań mojego autorstwa Odkryj swoją prawdziwą moc

Ten kurs jest skierowany do każdego, kto ma dość swojego życia i chciałby coś w nim zmienić. Potraktuj ten kurs jako inwestycje w swoją lepszą przyszłość, bo Twoje życie i szczęście jest bezcenne.

4. Udany związek opiera się na dobrej komunikacji.

Pracując na co dzień z ludźmi na spotkaniach indywidualnych zobaczyłem, co często sprawia, że ludzie nie mogą stworzyć udanego związku. To przede wszystkim brak komunikacji i zła komunikacja.

Kiedy związek jest nieudany to bardzo często brakuje jakiejkolwiek komunikacji. Często osoba nie słucha tego co mówi partner, albo odrzuca jego potrzeby. Kiedy myślisz o udanym związku pamiętaj, że związek nie jest miejscem, gdzie będziesz tylko brać. To co dostaniesz w związku i jak będzie on wyglądać zależy od tego, co od siebie dasz.

Najgorszym błędem w komunikacji jest jej brak. Kolejnym błędem są oczekiwania wobec partnera oraz obwiniane siebie w momencie kiedy występuje konflikt.

Wyobraź sobie sytuację, kiedy chcesz wnieść na trzecie piętro schodami kanapę…

Z pewnością samemu będzie bardzo trudno wnieść ją na górę. Kiedy jednak masz przy sobie partnera, który jest zaangażowany i chętny do działania to pomimo tego, że kanapa jest ciężka to zadanie staje się dużo łatwiejsze prawda? 😉

Podobnie jest w związku. Wielu ludzi ma przekonanie, że związki są trudne. To nie jest prawda. Kiedy masz partnera, który wie czego chce i jest gotowy się zaangażować to wszystko staje się łatwiejsze, pomimo wielu trudności czy przeszkód, które można napotkać w życiu codziennym.

Wydawałoby się to oczywiste, jednak bardzo wielu ludzi wchodząc w związek ma bardzo duże oczekiwania, jednak nie wiele osób chce faktycznie pracować nad związkiem. Same uczucia nie wystarczą, kiedy przychodzi codzienność.

Podczas wyboru partnera z którym chcesz stworzyć trwały i szczęśliwy związek ponad wszystkimi innymi czynnikami, które są dla Ciebie ważne tj. wygląd, osobowość i inne rzeczy jest to, czy ktoś jest gotów na to, aby w pełni zaangażować się w relację.

„Możesz doprowadzić konia do wodopoju, ale nie możesz go zmusić do tego, aby napił się z niej wody.”

Kiedy masz zatem uczucie, że wręcz musisz zaangażować całą swoją energię w związek to znak, że być może warto odpuścić, kiedy nie widzisz zaangażowania swojego partnera. Związek jest miejscem, gdzie masz się dzielić swoją wartość, ale nie poświęcać całego siebie dla dobra drugiej osoby.

Komunikacja i chęć wspólnego rozwiązania problemów sprawi, że nawet z pozoru trudna sytuacja może stać się łatwiejsza, kiedy dwoje ludzi ma chęć do tego, aby poradzić sobie z przeszkodą.

Podstawą komunikacji z partnerem jest otwarta postawa, w której mówisz o tym, co szczerze myślisz i czujesz, bez względu na to, jak partner zareaguje. Kiedy druga osoba akceptuje Twój punkt widzenia i jest gotowa na to, aby rozwiązać wspólnie z Tobą sytuację to jest szansa na to, aby znaleźć porozumienie.

5. Jak wygląda trwały i szczęśliwy związek?

W prawdziwym i szczęśliwym związku dwoje ludzie darzy się bezwarunkową miłością do siebie. Relacja oparta jest na miłości, ale również przyjaźni z drugim człowiekiem. Wzajemnie słuchacie swoich potrzeb. Traktujecie siebie z szacunkiem, nawet jeśli nie zawsze się zgadzacie. Kiedy pojawia się różnica zdań lub konflikt, oboje potraficie ze sobą porozmawiać i staracie się, jak najszybciej rozwiązać sytuację. Macie do siebie pełne zaufanie. W trudnych momentach potrafisz dać wsparcie i partner również potrafi to odwzajemnić. Potraficie szczere porozmawiać o tym, co czujecie. Wasze życie seksualne jest bogate i satysfakcjonujące.

Macie wspólne zainteresowania i system wartości. Cały czas jesteście zaangażowani w to, aby pracować nad sobą i Waszą relacją. Nie zawsze wszystko jest idealnie, ale potraficie darzyć się akceptacją i zrozumieniem. Potraficie spędzać czas osobno i każdy z Was ma swoje życie, znajomych i potrafi spędzać czas sam.

Oboje bardzo rozwijacie się w relacji i wspólnie rośniecie. Zmieniacie się jako ludzie. Wasze potrzeby z czasem się zmieniają i zawsze potraficie znaleźć wspólny język. Stajecie się lepszymi ludźmi i czujesz, że relacja z partnerem buduje Cię. Energia, która jest między Wami podnosi Cię na duchu.

W relacji z partnerem czujesz spokój. Związek jest miejscem, w którym czujesz się bezpiecznie. Zawsze możesz liczyć na wsparcie i bezwarunkową miłość. Związek jest miejscem w którym możesz odpocząć i nabrać siły na dalsze działania. Oboje dajecie dużo od siebie, ale czerpiecie z niego równie dużo. Czujesz się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem.

6. Najważniejsze zasady, które pozwolą Ci zbudować trwały i szczęśliwy związek

  1. Miłość – uczucie miłości do partnera jest podstawą udanego związku.
  2. Przyjaźń – Twój partner to również najlepszy przyjaciel, któremu możesz w pełni zaufać.
  3. Zaufanie – bez zaufania do partnera, nigdy nie zbudujesz szczęśliwego związku.
  4. Współpraca – kiedy oboje jesteście zaangażowani to można poradzić sobie z każdą przeszkodą w życiu.
  5. Szacunek – szacunek do drugiej osoby i jego potrzeb to podstawa każdej relacji.
  6. Wsparcie – w trudnych momentach warto pamiętać o wsparciu dla siebie i partnera.
  7. Szczerość – zawsze mów o tym, co myślisz i czujesz.
  8. Seks – bardzo ważny element, który scala każdy udany związek 🙂

Polecam Ci także mój e-book Odczaruj pieniądze – poradnik jak przyciągnąć do siebie pieniądze, bogactwo i obfitość

Ten e-book to 50 stron konkretnej wiedzy jak Twoje myśli, decyzje, nawyki i zachowania mają wpływ na możliwość zarabiania pieniędzy. Został on stworzony z myślą o osobach, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje finanse. W tym e-booku chciałbym pokazać Ci na czym polega prawdziwe życie w bogactwie i obfitości!

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego kanału YouTube!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top