Jak skutecznie podnieść swoje wibracje? 

W rozwoju duchowym bardzo często używa się zwrotu „podnoszenia wibracji”. Nie jest to do końca trafne określenie tego, o co tak naprawdę chodzi. Taki sposób myślenia zakłada niejako, że masz niskie wibracje skoro chcesz je podnieść do góry. Prawda natomiast może być dla wielu osób szokująca!

My jako istoty duchowe z definicji jesteśmy w wysokiej wibracji. To dlaczego czujesz niskie wibracje może wynikać tylko i wyłącznie z naszego sposobu myślenia, przekonań i ograniczeń naszego umysłu. Rodzimy się w wysokiej wibracji. To nałożone na Ciebie ograniczenia przez kulturę, religię, społeczeństwo i inne uwarunkowania ma na Ciebie największy wpływ, a nie to że czegoś Ci brakuje.

Zatem stan miłości, szczęścia, radości i obfitości jest zupełnie naturalnym stanem istot duchowych o wysokiej wibracji. Dlaczego zatem masz poczucie, że jesteś w niskich wibracjach? 

Bo w taki sposób postrzegasz rzeczywistość!

A to w jaki sposób myślisz manifestuje się w Twojej rzeczywistości.

Dlatego w pierwszej kolejności należy zmienić sposób myślenia i swoje postrzeganie rzeczywistości, aby skutecznie raz na zawsze pozostać w swoich wysokich wibracjach. Jeśli tak nie jest i coś ciągle „ściąga Cię w dół” to dlatego, że komuś na to pozwoliłeś.

Kiedy jednak czujesz tzw. niższe wibracje możesz zastosować rzeczy, które będą Cię wspierały i w naturalny sposób podniosą Twój stan świadomości i wibracje.

Co wspiera Twoje wysokie wibracje?

Wszystko to, po czym czujesz się dobrze! Choć nie zawsze tak być musi, bo wielokrotnie sam po robieniu dobrych rzeczy czułem się gorzej. To również może być znak, że Twoje wibracje idą wysoko do góry!

Jakie czynności będą wspierać Twoje dobre wibracje?

  • Aktywność fizyczna – w zdrowym ciele, zdrowy ruch. Energia lubi ruch, więc kiedy jesteś aktywny i dużo się ruszasz to Twoja energia lepiej pracuje. Kiedy Twoja energia zaczyna lepiej pracować Ty czujesz się lepiej i Twoje naturalne wibracje idą do góry. Zadbaj o aktywność fizyczną, którą lubisz i ćwicz dokładnie tyle ile poczujesz i potrzebujesz na dany moment. Nawet codziennie, krótkie ćwiczenia o poranku będą Cię pozytywnie nastawiać na cały dzień.
  • Medytacja – oczywiście medytacja jest jednym z najważniejszych elementów, które będą podnosić Twoje naturalne wibracje. Medytacja jest treningiem Twojej uważności. W trakcie medytacji skupiasz się na byciu tu i teraz. Z tego właśnie powodu zaczynasz się czuć lepiej! Bo całą swoją uwagą jesteś w sobie. Im bardziej jesteś skupiony i skoncentrowany na chwili obecnej, tym bardziej czujesz siebie i swoją energię. W ten sposób nagle czujesz „wysokie wibracje”.
  • Zdrowy styl życia – regularny sen, zdrowe odżywianie. Im mniej przetworzone rzeczy będziesz spożywał tym lepiej. Ważne, żebyś czuł lekkość i radość w spożywaniu posiłków. Nie narzucaj również na siebie zbyt dużej dyscypliny. Tu nie chodzi o to, żeby narzucać na siebie reżim. Masz się czuć z tym dobrze co spożywasz.
  • Działanie – im więcej będziesz działał, tworzył, kreował to co najbardziej czujesz to będziesz podnosił swoje naturalne wibracje. Jeśli czujesz, że jakaś czynność dosłownie wysysa Ci energię to oznacza, że nie jest to dla Ciebie dobre lub nie masz zgody na to, aby tym się zajmować. Twój sposób myślenia i przekonania będą miały na Ciebie bardzo duży wpływ z czym czujesz się dobrze. Największą formą miłości jest działanie! Im więcej działasz w zgodzie z samym sobą robiąc to co jest dla Ciebie właściwe, dobre i to czego potrzebujesz tym wyższe wibracje będziesz odczuwał.
  • Szukaj lekkości w życiu – staraj się wykonywać rzeczy, które dają Ci dużo radości i lekkości. Tam gdzie jest radość tam jest Twoja naturalna i dobra wibracja. 
  • Kontakt z naturą – to co sprawia, że ludzie dość szybko mogą przypomnieć sobie o wysokich wibracjach jest kontakt z naturą. Jest to idealne miejsce, aby wyciszyć swój umysł i w pełni się zrelaksować.

Nie zawsze musisz czuć wysokie wibracje, aby być w wysokich wibracjach 

W rozwoju duchowym również jest błędne przekonanie, że należy być cały czas w dobrych wibracjach i unikać tych, które ściągają Cię w dół. Nie jest to prawda z dwóch powodów. 

Pierwsza kwestia jest taka, że cały nasz Wszechświat jest w wysokich wibracjach. Nie istnieje coś takiego jak „niskie wibracje”. Raczej bym to określił jako inny stan świadomości, ale nie dzieliłbym niczego na lepsze lub gorsze. 

Druga kwestia cokolwiek sprawia, że czujesz się gorzej lub sprawia że ciągnie Cię w dół oznacza, że to Ty sam komuś lub czemuś dałeś na to przyzwolenie. Każdy z nas ma wolną wolą i decyduje o tym jak wygląda jego rzeczywistość. Więc jeśli czujesz, że druga osoba sprawia że czujesz się gorzej to nie ona jest problemem. Problemem jest Twoje postrzeganie tej osoby i tego, czego w niej nie akceptujesz. Dlatego czujesz się gorzej, a nie dlatego że ona ma na Ciebie zły wpływ. Jeśli ktokolwiek ma na Ciebie „zły wpływ” to dlatego, że dałeś sobie na to przyzwolenie z jakiegoś powodu.

Dlatego siedzenie w domu, medytowanie i dbanie o własną energię jest ok, ale unikanie ludzi, kontrolowanie sytuacji lub środowiska w którym się znajdujesz w żaden sposób nie wspiera twoich wysokich wibracji. Unikanie kontaktu z rzeczywistością jest ucieczką od samego siebie.

Teraz przejdziemy do głównego punktu tego artykułu czym tak naprawdę jest rozwój duchowy i z czym wiąże się podnoszenie wysokich wibracji.

Przeszkody – Konfrontuj się ze strachem i lękiem

Nie musisz być cały czas w miłości, aby być w wibracji miłości. Czy możliwym jest, aby w Twoim życiu zawsze było idealnie i perfekcyjnie tak jak sobie to wyobrażasz? Oczywiście, że nie. Zawsze na swojej drodze spotkasz ludzi, którzy mają gorszy dzień.

Unikanie trudnych sytuacji życiowych jest pułapką. Wszystkie negatywne uczucia są w Tobie. Zatem, jeśli przy kimś czujesz strach lub lęk to odczuwasz to w sobie. To ten konkretny człowiek budzi w Tobie te negatywne uczucia, dlatego że pozwoliłeś sobie na to z jakiegoś powodu. 

Unikanie konkretnej osoby niczego w Twoim życiu nie zmieni do póki sam się nie zmienisz. Możesz wyjechać na drugi koniec świata i nawet wylądować na bezludnej wyspie, ale nie uciekniesz przed samym sobą. 

W rozwoju duchowym to jest największa pułapka. Unikanie tego, co wydaje nam się złe lub sprawia, że czujemy się gorzej. 

Kluczem do podnoszenia Twojej świadomości, wibracji oraz osiągnięcia pełni Twojego potencjału jest konfrontacja z największym strachem lub lękiem. To tam znajdziesz rozwiązanie wszystkich swoich problemów. Im bardziej uciekasz od tego co niekomfortowe, nie miłe i powoduje u Ciebie lęk tym bardziej uciekasz od prawdziwego siebie.

To jest zupełnie okej czuć strach, lęki, smutek, ból i cierpienie. Wszystkie negatywne uczucia i emocje są tylko informacją, które chcą Ci o czymś powiedzieć. Zamiast, więc przed tym uciekać chciej to co czujesz obserwować i zrozumieć. Wtedy finalnie uwolnisz się od tych negatywnych odczuć i przestaniesz to przyciągać do swojego życia. Nagle okaże się, że świat nie jest wcale taki zły. Nagle zauważysz, że możesz normalnie funkcjonować z ludźmi o niższym poziomie świadomości. Nie będzie Ci już to przeszkadzało, że ktoś jest zupełnie inny lub wykonuje czynności, które kiedyś być nie zaakceptował. 

Jeśli chcesz żyć w miłości, szczęściu, radości i obfitości potrzebujesz wręcz konfrontować się z trudnymi doświadczeniami, strachem lub lękim. To właśnie takie doświadczenia będą podnosiły Twoim poziom świadomości i wibracje. Owszem przez moment może być Ci ciężko, jednak długofalowo zobaczysz fenomenalne efekty takiego podejścia. Będziesz wolny od ograniczeń własnego umysłu i będziesz doświadczał obfitości w każdej dziedzinie życia. 

Nie musisz być ciągle w dobrych wibracjach i dobrym samopoczuciu, aby doświadczać stanu wysokiej wibracji. Kiedy pokonujesz ograniczenia własnego umysłu i wchodzisz na coraz wyższe stany swojej świadomości nagle się okaże, że odkryjesz najlepszą część siebie. 

Odkrywanie siebie i swojego potencjału dzieje się przez trudne życiowe doświadczenia. Mają one na celu ukształtowanie Ciebie. Każde doświadczenie nie ważne ,czy jest ono dobre lub złe ma Ci pokazać kim naprawdę jesteś i pomóc odkryć Ci Twoją prawdziwą wartość. Tą wartością będziesz później dzielił się z innymi ludźmi. 

To również mocno wiąże się z tematem odpuszczania. Umiejętność odpuszczania negatywnych emocji jest kluczowa, kiedy chcesz doświadczyć wyższych stanów świadomości. 

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego kanału YouTube!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top