Czym są marzenia?

Każdy z nas ma jakieś marzenie. Nie jest istotne to, jak duże lub czego dotyczy to marzenie. Jeśli pojawia się w Twojej głowie jakieś marzenie, które sprawia iż czujesz podekscytowanie na samą myśl kiedy ono się spełni to Wszechświat chce Cię obdarować! Jednak samo posiadanie marzenia w głowie to nie wszystko. 

Marzenie nie są czymś przypadkowym, ani nie są tylko wynikiem naszych fantazji. Jeśli przychodzi do Ciebie marzenie to ma to swój konkretny cel. Każde marzenie, które chcesz spełnić ma służyć temu, abyś się rozwijał. Zatem bardzo często te nasze marzenia mogą być mało realne lub trudne do zrealizowania. Często te marzenia potrafią być dla Ciebie wręcz przerażające lub trudno jest Ci o nich opowiadać innym ludziom w obawie przed tym, że ktoś będzie je krytykował. 

Wiele marzeń pojawia się w Twojej głowie na podstawie doświadczeń życiowych i w pewnych sytuacjach. Często te marzenia zaczynają do Ciebie przychodzić dopiero wtedy, kiedy poznasz siebie lepiej.

Jeśli marzenie, które masz w swojej głowie jest tak duże, że boisz się o nim mówić nawet bliskim Ci osobom to jest to znak, że potrzebujesz się tym zająć. Być może na ten moment wydawać Ci się może bardzo trudne. Jednak każde marzenie, które jest dla Ciebie ma służyć nie tylko temu, abyś Ty był szczęśliwy. Realizacja Twoich marzeń służy również Wszechświatowi. Wszystkie marzenia, które są realizowane z potrzeby serca służą osobie, do której to marzenie należy, jak i będzie służyć innym ludziom. 

Każde Twoje marzenie ma pomóc Ci odkryć kim tak naprawdę jesteś, Twoją realną wartość dla Wszechświata. Nie ważne zatem, czy to marzenie dotyczy związku, rzeczy materialnych lub przeżytych chwil – to wszystko ma służyć Tobie oraz innym. 

Dlatego tak bardzo ważne jest, aby nie ignorować swoich marzeń w obawie przed porażką lub krytyką innych. Te największe marzenia potrafią być bardzo przerażające i mogą wzbudzać w Tobie ogromny strach przed tym, czego najbardziej się boisz. Jednak to ma tylko służyć temu, aby pokazać Ci, że stać Cię na znacznie więcej, niż do tej pory o sobie myślałeś! 

Jak spełnić swoje marzenia?

Samo posiadanie marzenia jeszcze nie wiele zmieni w Twoim życiu. Do póki te marzenia pozostają w Twojej głowie to nic się samo nie zadzieje. Bardzo ważne jest to, aby podjąć konkretne działania w kierunku tych marzeń. 

Wiem, że są również takie osoby, które jeszcze nie mają marzeń i prowadzą normalne życie. To jest również bardzo okej. Często marzenia przychodzą w momencie, kiedy dopiero poznasz siebie na tyle, aby jasno określić czego chcesz od życia.

Pierwszym krokiem w kierunku marzeń jest poznać siebie. Cele i marzenia trzeba określać na podstawie tego kim jesteś, jaką możesz dać wartość innym ludziom oraz jakie są Twoje mocne strony. Ważne jest to, aby te marzenia były w zgodzie z Tobą i sprawiały Ci jednak satysfakcję. Jeśli to jest prawdziwe marzenie to sam proces pracy nad nim będzie Ci dawał mnóstwo radości. Nawet bardziej niż sam moment tego, kiedy to marzenie stanie się rzeczywistością!

Dlatego zacznij od tego, aby poznać lepiej siebie. Spędzaj więcej czasu sam ze sobą. Inni ludzie mogą Ci pomóc w poznaniu Ciebie, ale to Ty wiesz najlepiej o czym marzysz, czego chcesz i potrzebujesz. 

Nie przejmuj się tym, że możesz mieć problemy z poznaniem siebie – to jest normalne. Wszyscy ludzie mają problemy z tym. Jeśli czujesz, że nie wiesz kim tak naprawdę jesteś, spróbuj skupić się na swoich mocnych stronach. Zastanów się nad tym, co sprawia, że jesteś wyjątkowym i unikalnym. Ponieważ to Ty decydujesz o tym, czego chcesz w życiu, koncentracja na Twoich mocnych stronach pomoże Ci lepiej określić swoje cele i marzenia.

Aby marzenia mogły stać się rzeczywistością potrzebujesz potraktować je poważnie. Nie czekaj na sprzyjające okoliczności ku tem, aby to się stało. To Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i decyzje. Jeśli wiesz, czego chcesz od życia i w jakim kierunku zmierzasz wykonaj pierwszy krok!

Dlaczego rezygnujemy z marzeń?

Wielu ludziom nie udaje się zrealizować wszystkich marzeń, które pojawiają się w ich głowie lub sobie zakładają. Jest mnóstwo powodów i czynników, które mają wpływ na to dlaczego tak się dzieje. 

Pierwszym i najważniejszym powodem, dlaczego tak się dzieje jest poddanie się w trakcie trwania procesu. Kiedy jakieś marzenie jest dla nas ważne to pojawiają się duże oczekiwania wobec nich. Chcemy, żeby to się zadziało możliwie jak najszybciej i najłatwiej. Jest to coś zupełnie naturalnego. Jednak niestety to tak nie działa.

Marzenie spełni się w momencie, kiedy ktoś jest w pełni gotowy i na tyle ukształtowany, aby otrzymać. Wymaga to dużej pracy nad swoim życiem. Jest to bardzo długi proces. To praca nad całym sobą. 

Wszechświat będzie chciał Cię ukształtować w taki sposób, żebyś mógł w pełni cieszyć się marzeniem. Więc, jeśli np chciałbyś poznać idealnego partnera to może wydarzyć się dopiero w momencie, kiedy będziesz na to gotowy w wielu aspektach swojego życia. Ponieważ, jeśli marzysz o partnerze z którym chcesz doświadczyć wiele miłości i radosnych chwil to sam potrzebujesz się taki stać! Kiedy chcesz poznać kogoś tylko dlatego, bo sam się czujesz źle i nie kochasz samego siebie to Wszechświat nie pozwoli Ci na to. Po to, aby chronić Ciebie i druga osobę. Konsekwencje tego, że to mogło by się wydarzyć wcześniej mogłyby być bardzo duże!

Dlatego tak ważne jest zaufanie Wszechświatowi, że on doskonale wie kiedy i w jakich okolicznościach masz zrealizować swoje marzenie. Im większe Twoje marzenia są to sam proces może trwać długo, bardzo często długie lata! 

Czasem nie udaje nam się zrealizować marzenia, nie dlatego że coś zrobiliśmy nie tak lub nie zasługujemy na nie. Często bywa wręcz odwrotnie! Wszechświat uznał, że zasługujesz na znacznie więcej, niż do tej pory myślałeś. Jednak ograniczałeś się w swoich marzeniach i celowałeś zbyt nisko. Dlatego tak bardzo ważne w momencie określania celów i marzeń jest to, żebyś nie ograniczał się w żaden sposób! 

Jeśli określasz cele i marzenia na podstawie tego co Ci się wydaje możliwe, bądź nie, to z pewnością mierzysz zbyt nisko. Wszechświat chce cię obdarować tym co jest dla Ciebie najlepsze! Dlaczego zatem miałbyś nie zasłużyć na obfitość w swoim życiu?

Wyobraź sobie zatem życie w którym możesz mieć absolutnie wszystko co chcesz! Jakiego chcesz mieć partnera? Jak chcesz, żeby Twój dom wyglądał? Jaka jest praca Twoich marzeń? Ile chciałbyś zarabiać?

Oczywiście to co wydaje Ci się najlepsze, nie musi być takie samo dla wszystkich. Ważne, żebyś z poziomu serca wybierał to czego najbardziej chcesz! 

Również może się okazać w wielu przypadkach, że nie realizujesz swoich marzeń tylko oczekiwania innych ludzi. Bardzo wielu ludzi stara się spełniać oczekiwania innych ludzi i wydaje się takiej osobie, że to jej marzenie. W takim przypadku, kiedy zrealizujesz jakiś cel nie czujesz takiej satysfakcji z realizacji tego „marzenia”. Sama praca nad tym celem może wydawać Ci się mało satysfakcjonująca i nie daje Ci żadnej radości z życia. Jeśli marzenie jest Twoje to sama podróż i praca nad tym daje Ci bardzo dużo pozytywnej energii do działania. To jest prawdziwa pasja. 

Owszem w trakcie realizacji marzeń nie zawsze jest łatwo i komfortowo. Jednak Twoja miłość i pasja do tego co robisz jest znacznie większa, niż przeciwności losu. Mało tego – takie przeszkody na drodze wręcz przyczyniają się do Twojego rozwoju.

Dlatego zwróć szczególną uwagę na stan uczuciowy, kiedy zajmujesz się swoimi marzeniami. Jeśli to nad czym pracujesz sprawia, że odczuwasz wiele różnych emocji – zarówno tych bardzo pozytywnych, jak i tych negatywnych np. złość czy smutek – to jest to bardzo ważne dla Ciebie.

Kolejnym powodem, dlaczego ktoś rezygnuje z marzeń jest brak efektów. W trakcie realizacji marzeń może się zdarzyć, że będzie Ci brakować pieniędzy, stracisz wszystkich znajomych, ktoś Cię zwolni z pracy i wiele innych sytuacji życiowych. Pamiętaj o tym, że Ty sam dla siebie jesteś najważniejszy! Twoje marzenia są niezwykle ważną częścią Ciebie i nie można z nich rezygnować pomimo różnych sytuacji zewnętrznych. W moim życiu wielokrotnie było tak, że brakowało mi pieniędzy, wielu ludziom nie podobało się to co robię. Jednak dobrze wiem, że w momencie kiedy zrezygnowałbym ze swoich największych marzeń to tak jakbym zrezygnował z tego kim naprawdę jesteś. 

Zawsze znajdą się w Twoim życiu osoby, które będą Cię wspierać. Będą momenty trudne, jednak wszystko to ma służyć Tobie. Czasem okaże się, że brak pieniędzy pomoże Ci stać się bardziej kreatywnym i tworzyć znacznie lepsze rzeczy, niż do tej pory myślałeś. 

Niezwykle ważną rzeczą jest uważność i umiejętność wyciągania poprawnych wniosków z tego, co się dzieje w Twoim życiu. Nie wszystkie Twoje niepowodzenia muszą być porażką i oznaczać to, że coś robisz źle. Czasem coś jest dla Ciebie lekcją. Również nie zawsze sukcesy muszą oznaczać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. 

Nie zawsze liczą się efekty, które osiągasz tylko to, kim stajesz się w trakcie procesu. Bo marzenia mają ukształtować Cię jako człowieka. Mają Ci pokazać jakim jesteś wspaniałym i wartościowym człowiekiem. Kiedy zaczniesz w siebie mocno wierzyć to poradzisz sobie w każdej sytuacji. To wtedy zaczyna dziać się prawdziwa magia w życiu. Kiedy pomimo niekorzystnych sytuacji zewnętrznych potrafisz poradzić sobie z trudnościami i sprawić, aby marzenia stały się rzeczywistością. 

Bardzo ważne jest to, aby znał powód dlaczego chcesz realizować swoje marzenie. To musi być coś znacznie głębszego, niż rzeczy materialne lub opinia innych ludzi. Marzenia są czymś bardzo intymnym. Powód dlaczego chcesz osiągnąć jakieś marzenie musi być znacznie ważniejszy, niż ewentualna porażka w trakcie ich realizacji. 

Kiedy marzenia staną się dla Ciebie czymś najważniejszym i priorytetowym to wtedy zaczną się one manifestować w życiu.

Pamiętaj zatem – gdziekolwiek znajdzuejsz się obecnie w swoim życiu i cokolwiek się teraz dzieje. Nie poddawaj się w trakcie procesu! Może właśnie to o czymś tak bardzo marzysz jest już bardzo blisko 🙂

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego kanału YouTube!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top