Czym jest miłość do życia?

Miłość – pierwsze skojarzenie dla większości ludzi to będzie uczucie w stosunku do swojego partnera. Jednak miłość ma wiele odcieni i barw. Kochać i odczuwać miłość można na wiele sposobów.

Miłość do życia to przede wszystkim odczuwanie szczęścia i wdzięczności do naszej rzeczywistości. Zazwyczaj ludzie szukają sobie konkretnych powodów lub ludzi do tego, aby odczuwać miłość. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że to my sami jesteśmy miłością!

Prawdziwie uczucie miłości jest to stan, który odczuwamy bez względu na to, czy mamy jakiś racjonalny powód do tego, czy też nie.

Wyjaśnię to przykładzie pogody – dla wielu ludzi sam fakt tego, czy jest słonecznie lub deszczowo ma duży wpływ na Twoje samopoczucie. Prawda jednak jest taka, że zarówno słońce, jak i deszcz jest niezwykle potrzebny w naszym życiu. Bez deszczu rośliny nie mogłyby rosnąć, tak samo jak i bez słońca. Oba stany tak różne, a tak bardzo potrzebne. Tak samo jest w naszym życiu, że pojawiają się sytuacje przyjemniejsze lub trudniejsze, jednak każda sytuacja jest bardzo ważna i potrzebna, aby rozwijać się. Kiedy to zrozumiemy i zaakceptujemy, poczujemy ogromną wdzięczność za wszystko co się w naszym życiu dzieje, bo zrozumiemy wtedy jak wszystko co jest w naszym życiu jest bardzo potrzebne.

Jak pokochać życie?

To przede wszystkim od naszego nastawienia zależy, czy będziemy w stanie miłości. To my sami decydujemy o naszym samopoczuciu i jak postrzegamy naszą rzeczywistością.

To co nam najbardziej pomoże w tym, aby pokochać życie jest stan wdzięczności, akceptacji, zrozumienia oraz brak oceny. W życiu spotyka nas wiele różnych sytuacji, które tylko i wyłącznie przez nasze postrzeganie rzeczywistości sprawiają, że czujemy się źle.

Łatwo nam przychodzi uczucie miłości, gdy coś dzieje się dobrego w naszym życiu. Jednak przypomnij sobie swoje trudne momenty w życiu, kiedy nie zawsze wszystko szło po Twojej myśli.

Po pierwsze zaakceptuj to co się wydarzyło, po drugie wyciągnij z tego lekcję dla siebie. To właśnie z tych najtrudniejszych momentów w życiu możemy się nauczyć najwięcej, bo to pozwala nam rosnąć i rozwijać się.

Wszystko to wydarzyło się dla Twojego wyższego dobra. Następnie bądź wdzięczny za to co się wydarzyło. Gdyby nie te wszystkie sytuacje życiowe nie byłbyś teraz tak silną i wartościową osobą. Każda sytuacja, która miała miejsce w Twoim życiu wydarzyła się w konkretnym celu.

Bądź zawsze otwarty na chęć zrozumienia każdej sytuacji w Twoim życiu, bo nic nie dzieje się przypadkowo!

Kolejną ważną kwestią, aby pokochać życie jest pokochanie samego siebie i swojej osoby. Tak wielu ludzi zapomina o tym, żeby w pierwszej kolejności zająć się sobą i swoimi potrzebami. W Twoim życiu to Ty jesteś na pierwszym miejscu. Od tego wszystko się zaczyna! Bez miłości do samego siebie nie można pokochać życia i tego wszystkiego co w nim się dzieje.

Miłość do życia – korzyści dla Ciebie

Miłość do życia dla wielu ludzi może być sporym wyzwaniem szczególnie, jeśli jego sytuacja życiowa nie pomaga mu w tym, aby pokochać siebie i swoje życie. Jednak, aby cokolwiek w Twoim życiu się zmieniło trzeba zacząć kochać absolutnie wszystko, co się w nim dzieje. To jest jedyna właściwa droga, aby Twoje życie się zmieniło i nabrało rozpędu.

Owszem łatwiej jest, kiedy nasze środowisko wspiera nas w tym, aby kochać siebie i życie. Pamiętaj o tym jednak że innego życia, niż to które masz obecnie nie dostaniesz. Więc jeśli chcesz, aby Twoje życie było takie jak sobie marzysz, pokochaj siebie za to jaki jesteś obecnie. To da Ci ogromną moc do działania.

Miłość do siebie i swojego życia sprawi, że zaczniesz przeżywać je prawdziwie. Poczujesz, że tak naprawdę możesz być wdzięczny za wszystko, co się w nim dzieje i wszystko było po coś. Wtedy przestaniesz być zależny od czynników zewnętrznych. To Ty decydujesz w jaki sposób żyjesz!

Miłość do życia i życie w zgodzie z samym sobą

Ważnym elementem, aby żyć w miłości jest życie w zgodzie z samym sobą. Chęć bycia akceptowanym przez innych ludzi, pożądanym, podziwianym, zauważonym, zwracanie na siebie uwagi lub chęć udowodnienia komuś swojej racji – te wszystkie rzeczy będą tylko odciągać uwagę od tego co jest najważniejsze, czyli od Ciebie!

Zacznij żyć w zgodzie z samym sobą. Postaw siebie na pierwszym miejscu, zaspokajaj swoje potrzeby, nawet te najprostsze. Każdego dnia celebruj swoje życie i samego siebie, bo na to zasługujesz.

Nie musisz nikomu nic udowadniać, pokazywać lub cokolwiek dla kogoś robić, aby odczuwać miłość i zasługiwać na miłość. Jeśli ktoś Cię prawdziwie pokocha to będzie przy Tobie zawsze. Na tym polega miłość bezwarunkowa. Ktoś po prostu jest i akceptuje wszystkie Twoje decyzje, nawet jeśli nie wszystkie są dobre i właściwe.

Dlatego zawsze wybieraj to, co służy Tobie, a nie innym. Jeśli ktoś ma wobec Ciebie jakieś oczekiwania, to są tylko jego oczekiwania i nie jesteś zobowiązany do tego, aby je spełniać. Twoje uczucia i potrzeby są najważniejsze!

Jeśli zastosujesz się do wszystkich porad i moich przemyśleń to jestem pewien, że Twoje życie nabierze cudownych barw i doświadczysz prawdziwej miłości, na którą absolutnie każdy zasługuje!

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego kanału YouTube!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top