Czakra sakralna – czym jest i jak działa? Jak ją odblokować? 

Czakry energetyczne są podstawowymi elementami systemu energetycznego człowieka, który odżywia, uzdrawia i harmonizuje ciało. W całym ciele znajduje się 7 głównych czakr, które znajdują się w jednej linii wzdłuż kręgosłupa:

  1. Czakra podstawy(korzenia)
  2. Czakra sakralna(krzyżowa)
  3. Czakra splotu słonecznego
  4. Czakra serca
  5. Czakra gardła
  6. Czakra trzeciego oka
  7. Czakra korony

Umiejscowienie głównych czakr nie jest przypadkowe. Dokładnie w tych miejscach znajdują się również gruczoły dokrewne, które wydzielają ważne hormony. Prawidłowe działanie układu hormonalnego jest bardzo ważne, aby cieszyć się doskonałym zdrowiem. W tych miejscach również znajdują się ważne sploty nerwowe, które unerwiają i odżywiają ciało fizyczne człowieka.

Każda z czakr odpowiada za inną część ciała fizycznego oraz inne obszary całego Twojego życia. Nieprawidłowo pracujące czakry, zablokowane lub w dysbalansie mogą powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne i nie tylko.

Czary energetyczne odpowiadają również za to jak radzimy sobie w życiu. Jeśli w jakimś obszarze Twojego życia nie jest w pełni usatysfakcjonowany lub masz spore problemy to prawdopodobnie istnieje jakaś przeszkoda lub ograniczenia w przepływie życiowej energii w Twoim ciele fizycznym i energetycznym.

Czym jest czakra sakralna? 

Czakra sakralna jest miejscem gdzie znajduje się nasza wewnętrzna energia seksualna. Energia seksualna jest bardzo mocną energią twórczą. Energię seksualną możemy wykorzystywać do kreacji, tworzenia lub nawet uzdrawiania ciała!

To my decydujemy o tym w jaki sposób wykorzystamy naszą energię seksualną. Jeśli jesteś świadomy siebie, swojego ciała oraz energii płynącej w Twoim ciele to możesz ją wykorzystać to tworzenie wielu wspaniałych rzeczy w swoim życiu!

Czakra sakralna odpowiada za naszą twórczość, kreatywność, otwartość na przyjemność, emocjonalność i tworzenie związków z innymi ludźmi. Czakra sakralna znajduje się pomiędzy pępkiem, a genitaliami.

Głównym żywiołem tej czakry jest woda. Dlatego to właśnie czakra sakralna odpowiada za przepływ wody i wszystkich płynów w organizmie. Z czakrą sakralną mocno związane są takie narządy jak nerki i pęcherz moczowy, biodra, dolna część pleców.

Jak działa czakra sakralna? 

Prawidłowo pracująca czakra sakralna to przede wszystkim swobodny i lekki przepływ w życiu. Kiedy jest ona w harmonii będziesz miał poczucie, że płyniesz w swoim życiu, a wszystko przychodzi Ci z lekkością i przyjemnością.

Relacje między ludzkie szczególnie z płcią przeciwną będą przepełnione radością, zabawą, przyjemnością i bliskością. Będziesz mieć poczucie spełnienia i zadowolenia w relacjach z innymi ludźmi.

Chętnie będziesz sprawiać sobie przyjemność w różny sposób. Dobre śniadanie i kawa rano, spacer w słoneczny dzień, aktywność fizyczna, która da Ci poczucie relaksu i pozytywnej energii, czytanie dobrej książki. Życie seksualne jest przepełnione bliskością, namiętnością, erotyzmem, seksualnością, intymnością i sprawia Ci dużo radości oraz spełnienia.

Kiedy w pełni wykorzystasz moc swojej energii seksualnej możesz zacząć tworzyć i kreować wiele rzeczy. Jest to ważne miejsce szczególne dla artystów, pisarzy, aktorów, poetów, malarzy, muzyków i ludzi, którzy przede wszystkim chcą tworzyć wspaniałe utwory, książki i inne kreatywne treści. Kreatywność i tworzenie nie musi się ograniczać tylko do sztuki i kultury. Stworzenie rodziny, budowanie firmy, praca nad sylwetką lub tworzenie wartościowych relacji – do tego wszystkiego potrzebujesz energii seksualnej.

Podsumowując prawidłowo pracująca czakra sakralna da Ci poczucie swobodnego przepływu oraz wiele przyjemności z życia codziennego bez większego powodu.

Jak odblokować czakrę sakralną?

Do zablokowania czakry sakralnej może dojść w wyniku błędach przekonań związanych z seksualnością. Odrzucanie swojej seksualności, niechęć do przyjmowanie i dzielenia się przyjemnościami oraz poczucie wstydu i winy z powodu czerpania przyjemności z seksu będzie mieć duży wpływ na Twoje życie.

Często do zablokowania czakry sakralnej może dojść w wyniku dziecięcych traum. Jest to miejsce również relacji z matką oraz naszego wewnętrznego dziecka. Zatem wszelkie zranienia, których doświadczyliśmy jako dziecko lub złe relacje z matką będą mieć negatywny wpływ na pracę czakry sakralnej.

W wyniku tego może dojść do oziębłości, braku wewnętrznego ciepła, niechęć do odczuwania przyjemności oraz niechęć do seksu. Często będziemy odrzucali swoją seksualność i niechętnie będziemy nawiązywać relacje z płcią przeciwną. Będziemy unikali kontaktu i dotyku.

Głównym żywiołem tej czakry jest woda. Zatem podstawą uzdrowienia i odblokowania czakry sakralnej jest zwrócenie uwagi na odpowiednie nawodnienie organizmu. Możesz to zrobić za pomocą wody, ale warto tutaj również dodać owoce, warzywa oraz różnego rodzaju smoothie z warzyw i owoców. Wszelkiego rodzaju bogato odżywcze płynę bardzo pozytywnie wpłyną na pracę nerek i pęcherza moczowego.

Obcowanie z wodą poprzez różnego rodzaju kąpiele i zabiegi również będą świetnym pomysłem, aby pobudzić krążenie płynów w organizmie.

Zwróć uwagę również na to, żeby więcej czasu poświęcić na różnego rodzaju przyjemności. Może to być zjedzenie posiłku, który daje Ci dużo przyjemności, przeczytanie ulubionej książki lub masaż.

Ekspozycja oraz obserwacja księżyca w pełni również bardzo pobudza pracę czakry sakralnej.

Poświęć więcej czasu na rzeczy twórcze w swoim życiu. Jeśli lubisz tworzyć to super, jeśli poświęcisz temu więcej czasu. Kiedy nie masz pomysłu na to, co mógłbyś tworzyć to znajdź zajęcie, które da Ci radość i przyjemność poprzez samo tworzenie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o pozostałych czakrach energetycznych to zapraszam Cię do lektury o wszystkich 7 czakrach.

Polecam Ci także indywidualny kurs w formie spotkań mojego autorstwa Odkryj swoją prawdziwą moc

Ten kurs jest skierowany do każdego, kto ma dość swojego życia i chciałby coś w nim zmienić. Potraktuj ten kurs jako inwestycje w swoją lepszą przyszłość, bo Twoje życie i szczęście jest bezcenne.

Zapraszam Cię również do subskrypcji mojego kanału YouTube!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top